Straipsniai

Paieškos forma

Sulaikytas medžiotojų klubo pirmininkas su naktinio matymo taikikliu ir garso slopintuvu

Pakruojo rajone sulaikytas „Glebavos“ medžiotojų klubo pirmininkas, kurio automobilyje, be medžioklinio šautuvo, pareigūnai dar rado garso slopintuvą ir naktinio matymo taikiklį. Taip pat rastas netinkamai užpildytas medžioklės lapas. Vyrui surašytas protokolas, o medžiaga dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pažeidimo perduota policijai.

S. Paltanavičius: vilkai keičia savo būdą ir tampa vis „civilizuotesni“

Kai kurios Europos tautos rudens pradžia laiko būtent lygiadienį ir ženklą tam duoda būtent dangaus kūnai. Astronominė atžyma – pati tiksliausia... Kodėl mes to nedarome? Na, pas mus rugsėjo trečioji dekada rudenio pradžiai lyg ir per vėlus metas. Tradiciškai mes gyvename kitose gamtinėse sąlygose ir keisti ką nors net gerais metais nepavyktų. Žinoma, to niekam ir nereikia. Geriau jau tas ruduo, kokį turime.

II-oji ančių medžioklė moterims

Savaitgalį „Tauro rago“ komanda lankėsi kalvotoje Suvalkijoje, kur susitiko su būriu žavių, drąsių, azartiškų moterų. Buvo organizuojama jau antroji ančių medžioklė moterims, kurios metu medžiojo tik moterys. Vyrai, atlydėję savo moteris į medžioklę, neturėjo kada nuobodžiauti – talkino keliant antis, dorojant laimikius ir gaminant skaniausius medžioklės pietus.

Pradedamas rudeninis vakcinacijos nuo pasiutligės etapas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 15 d. pradedamas laukinių gyvūnų oralinės vakcinacijos nuo pasiutligės rudeninis etapas. Šiame etape vakcinacija bus tęsiama pasienio teritorijose, besiribojančiose su Rusijos Kaliningrado sritimi, Lenkija ir Baltarusija. Rudeninė vakcinacija jau pradėta Latvijoje ir Lenkijoje.

Mėnulio įtaka elniams

Garbaus amžiaus ir nemažą patirtį turintys medžiotojai tvirtai tiki, kad elniai yra daug aktyvesni per pilnatį. Apklausus praeivius gatvėje, dauguma patvirtino tą faktą, kad jiems mėnulio fazė turi įtakos. Tad kodėl tai neturėtų įtakoti ir gyvūnų elgesio? Amerikiečių mokslininkai visada norėjo tai išsiaiškinti, tad jie atliko tyrimą, kokį poveikį elniams turi mėnulio fazės.

Dar Vienas Puslapis

DONATO STRAIPSNIS

 

„Jeigu medžioklės ir žūklės uždraudimo vietose, giriose prisiveisia daugiau nustatytos normos gyvulių arba vandens plotuose žuvų, tai draugija sulig visuotinio susirinkimo nutarimu rengia nepaprastas skubias medžiokles, o vandenyse žūkles“.

Puslapiai